Czym jest i jak działa silnik hydrauliczny

Silnik hydrauliczny jest urządzeniem, które działa odwrotnie w odniesieniu do pompy hydraulicznej. Oznacza to, że jego zadaniem jest zamiana energii mechanicznej w energię cieczy. Stosowane są one więc w urządzeniach, w których taka zamiana energii, przyczynia się do późniejszego wykorzystania jej w hydraulice siłowej.

Budowa silnika hydraulicznego

Silnik hydrauliczny jest zbudowany bardzo podobnie do pompy. W zależności od rodzaju, posiada również łopatki, które powodują zamianę energii. Stanowi on integralną część układu hydrauliki siłowej.

Rozdzielacz hydrauliczny

Rozdzielacz hydrauliczny jest to element hydrauliki siłowej, którego prawidłowe działanie jest niezbędne dla właściwego działania całego układu. Odpowiada za przekierowania cieczy pod ciśnieniem do odpowiedniego siłownika lub elementu układu, zapewniając tym samym prawidłowy przepływ cieczy.

Naprawa i konserwacja rozdzielaczy hydraulicznych

Rozdzielacz hydrauliczny podobnie jak  i każdy inny element układu hydrauliki siłowej cechuje się delikatną i jednocześnie zwartą konstrukcją. Samodzielna naprawa i regeneracja rozdzielaczy jest praktycznie niemożliwa, stąd lepiej skorzystaj z usług profesjonalistów z Hydrobig.

Przeglądy i regeneracja pomp hydraulicznych

Pompa hydrauliczna jest urządzeniem, które odpowiada za przepompowanie cieczy bezpośrednio ze zbiornika do elementów końcowych układu hydrauliki siłowej. Jej prawidłowa praca uzależniona jest od regularnych przeglądów oraz konserwacji. W przypadku awarii, konieczna bywa regeneracja pomp hydraulicznych. Wykonuje się ją przy zastosowaniu specjalistycznych urządzeń oraz narzędzi.

Na czym polega regeneracja pomp hydraulicznych

Regeneracja pompy najczęściej polega na wymianie podstawowych, zużywających się z czasem podzespołów. Nie znaczy to jednak, że jest to operacja prosta. Wymaga ona wiedzy oraz doświadczenia mechanika, a także odpowiednich narzędzi.