Pompy łopatkowe

Pompy łopatkowe są najpopularniejszym typem pomp stosowanych w hydraulice siłowej. Niezwykle efektywne i przy tym bardzo wytrzymałe, a ponadto tanie w użytkowaniu i eksploatacji. Pompy łopatkowe cechuje prosta i zwarta konstrukcja, dzięki czemu są relatywnie proste w naprawie oraz regeneracji.

Nowoczesne pompy łopatkowe

Regeneracja pomp łopatkowych nie jest tak skomplikowana jak w przypadku pomp zębatych. Nie oznacza to jednak, że można ją wykonać w byle warsztacie. Niezbędne w tym celu jest użycie odpowiednich narzędzi, które zapewnią możliwość rozebrania, a także późniejszego złożenia pompy.

Regeneracja siłowników

Siłownik hydrauliczny jest ostatnim element całego układu hydrauliki siłowej. Dostarczona do siłownika ciecz pod wysokim ciśnieniem jest zamieniana na energię mechaniczną, ta zaś wykorzystywana jest do wykonania pracy. Siłowniki hydrauliczne poddawane są ogromnym obciążeniom, stąd też konieczność ich regeneracji. Regeneracja siłowników, podobnie jak w przypadku pomp wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu.

Awarie siłowników hydraulicznych

Najczęściej awarie siłowników wynikają z zaniedbania i braku przeglądów. W przypadku awarii uszczelnień czy zaworów, siłownik można łatwo zregenerować. Hydrobig posiada niezbędny sprzęt również do bardziej precyzyjnych prac i bardziej wymagającego procesu regeneracji.

Zastosowanie pompy zębatej

Pompy zębate są jednym z głównych rodzajów pomp, które wykorzystuje się w hydraulice siłowej. Ich powszechne zastosowanie wynika z dużej uniwersalności oraz skuteczności pracy. Pompa zębata to urządzenie, w którym za przepompowywanie cieczy odpowiedzialne są zęby współpracujących ze sobą kół zębatych. Mogą one pompować ciecz w dwóch kierunkach.

Zalety pomp zębatych

Pompy zębate mają sporo zalet, jedną z najważniejszych z nich jest skuteczność działania i efektywność pracy, nawet przy bardzo wysokiej lepkości cieczy. Są one odporne na uszkodzenia, a tym samym doskonale sprawdzają w układach hydraulicznych, które pracują pod dużym obciążeniem.