Czy da się usunąć całkowicie blizny potrądzikowe?

Czy masz blizny potrądzikowe? Może twoje blizny powstały na skutek wypadku samochodowego lub z innego powodu? Chciałbyś usunąć je, ale nie jesteś pewny tego czy da się usunąć je całkowicie?  Poniżej podpowiadamy, jakie są nowoczesne metody usuwania blizn.

Dowiedz się więcej: Czy da się usunąć całkowicie blizny potrądzikowe?

Czym są blizny?

Blizny powstają na skutek naturalnego gojenia się ran. Mogą je spowodować również urazy lub z przebyte zabiegi chirurgiczne. To jak będzie przebiegać proces gojenia się ran, zależy od tego, w jakim stopniu jest uszkodzona skóra. Blizny pozostają jeśli nastąpią zaburzenia gojenia się ran, na którymś etapie. Ich wygląd zależy od kilku czynników m.in. lokalizacji obrażeń, rodzaju urazu, genów, płci, wieku, pochodzenia etnicznego oraz skłonności do ich powstawania.

Jakie są metody usuwania blizn potrądzikowych Jaworzno?

Skuteczność wymienionych poniżej metod zależy od rodzaju blizny i miejsca, w którym powstała. Do najczęściej wykorzystywanych sposobów usuwania blizn potrądzikowych Jaworzno należą:

  1. Laserowe usuwanie blizn
  2. Mezoterapia mikroigłowa redukująca blizny
  3. Mikrodermabrazja diamentowa

Wielu lekarzy uważa, że spośród wymienionych metod najskuteczniejszą jest laserowe usuwanie blizn potrądzikowych. Gwarantuje wygładzenie skóry oraz spłycenie blizn. Tak samo jak w przypadku każdego innego leczenia, w przypadku laserowego usuwania blizn liczy się czas. Im szybciej działania będą podjęte, tym lepsze rezultaty osiągnie. Stare blizny usuwa się znacznie trudniej, a w zaawansowanych przypadkach lekarz tylko spłyci widoczne zmiany.