Kiedy warto udać się na wizytę do neurologa?

Czy cierpisz z powodu bólów spowodowanych rwą kulszową?  A może obawiasz się ataków padaczki? Wybierz się do neurologa Jaworzno. Czym dokładnie zajmuje się lekarz neurolog? Dowiesz się tego a artykułu poniżej.

Dowiedz się więcej: Kiedy warto udać się na wizytę do neurologa?

Czym zajmuje się neurolog prywatnie?

Lekarz neurolog Jaworzno ustala przyczyny powstania chorób o charakterze neurologicznym, stawia diagnozę i zaleca leczenie. Zajmuje się także dalszą diagnostyką, w jej ramach może zlecić badania m.in. tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, elektroencefalografię oraz tomografię emisyjną.  Specjalista przeprowadza także wywiad lekarski i wykonuje proste badania odruchów fizjologicznych. Ocenia sposób chodzenia, ocenia prawidłowość mowy, czucia powierzchniowego.

Jakie schorzenia leczy lekarz neurolog?

Wśród schorzeń, które diagnozuje i leczy neurolog są:

  1. Rwa kulszowa
  2. Zwyrodnienie kręgosłupa
  3. Padaczka
  4. Choroba Parkinsona
  5. Choroba Alzheimera
  6. Pląsawica Huntingtona,
  7. Udar mózgu oraz stan po udarze
  8. Guzy mózgu oraz pozostałe bóle głowy

Jakie są wskazania do przeprowadzenia konsultacji z lekarzem neurologiem?

Udaj się na wizytę do neurologa prywatnie jeśli męczą Cię nawracające bóle głowy, zawroty, miewasz omdlenia lub trudności z utrzymaniem równowagi. Do niepokojących objawów, na które powinieneś zwrócić uwagę i ich nie bagatelizować należą także: osłabienie siły mięśniowej, nagłe pogorszenie wzorku, upośledzenie mowy oraz inne, silne dolegliwości bólowe w okolicy kręgosłupa oraz innych części ciała.