Dlaczego warto stosować kremy nawilżające do cery tłustej?

Cera tłusta podobnie jak cera wrażliwa naczynkowa czy trądzikowa jest wymagającą. Charakteryzuje się nadmiernym produkowaniem sebum. Cera tłusta jest ziemista oraz błyszczy się. Jaki krem do cery tłustej warto wybrać podczas pielęgnacji? Czy kremy nawilżające do cery tłustej mogą jej zaszkodzić? Dowiesz się tego poniżej.

Nawilżanie cery tłustej – dlaczego jest tak ważne?

Podczas pielęgnowania cery tłustej nie są potrzebne kremy tłuste i kosmetyki matujące. Ogromne znaczenie ma jej odpowiednie nawilżanie. Dzięki niemu cera tłusta ma zdrowy wygląd i jest pełna naturalnego blasku. Jak działają kremy nawilżające do cery tłustej? Produkty te wnikają głęboko w skórę, przywracają jej naturalną równowagę oraz zmniejszają wydzielanie sebum.

Cera tłusta – krem nawilżający jak wybrać?

Wybierając krem do cery tłustej:

  • Sprawdź etykietę produktu i  to , czy jest przeznaczony właśnie do cery tłustej
  • Zwróć uwagę na to, czy jest zawiera substancje aktywne: kwas glikolowy i kwas salicylowy. Dzięki zawartości tych substancji krem działa normalizująco i sprawdzi się, jeśli często na Twojej twarzy występują zaskórniki
  • Jeśli nie jesteś pewnym co do tego, jaki krem powinieneś wybrać, zapytaj o radę dermatologa. Specjalista wyjaśni Ci także to, jak powinieneś pielęgnować cerę tłustą, ale także podpowie jak działają składniki aktywne.

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja cera wyglądała zdrowo, zadbaj o jej prawidłową pielęgnację przede wszystkim nawilżaj ją kremami przeznaczonymi do cery tłustej.