Co to jest mezoterapia i usuwanie zmarszczek botoksem?

Najczęściej zabiegi medycyny estetycznej kojarzą się z wypełnianiem ust, korektą owalu twarzy lub kształtu nosa. Jednak w zakresie medycyny estetycznej znajdują się zabiegi usuwania tkanki tłuszczowej, mezoterapii Jaworzno i usuwania zmarszczek botoksem? Czym różnią się mezoterapia i usuwanie zmarszczek botoksem Jaworzno? O tym poniżej.

Czym jest mezoterapia Jaworzno?

Mezoterapia jest zabiegiem, podczas którego podawane są substancje czynne w skórę za pomocą igły lub metodą elektroporacji (bez użycia igły). Należą do nich m.in. witaminy, kwas hialuronowy, aminokwasy, krzemionka organiczna, sole mineralne. Najlepsze efekty daje przeprowadzenie serii zabiegów od 3 do 7. O ich liczbie i częstotliwości decyduje lekarz prowadzący. Pierwsze rezultaty poprawy stanu zdrowia skóry po przeprowadzeniu mezoterapii Jaworzno, pacjentka może zauważyć już po pierwszym zabiegu.

Na czym polega usuwanie zmarszczek botoksem Jaworzno?

Usuwanie zmarszczek botoksem Jaworzno polega na wstrzyknięciu substancji w miejsce, w którym są widoczne np.: wokół oczu lub na czole. Na zastosowanie botoksu, decydują się także pacjentki, którym opada powieka. Zabieg trwa tylko kilka minut. Przed jego przeprowadzeniem lekarz odtłuszcza i dezynfekuje skórę. Jedyną formą znieczulenia, którą stosuje to schładzanie lodem wybranego miejsca. Wstrzyknięcie substancji nie jest bolesne i przypomina ugryzienie komara. Po zabiegu specjalista schładza skórę i smaruje ją kremem z witaminą K.