O czym należy pamiętać podczas pierwszej wizyty u specjalisty?

Czy wybierasz się na wizytę do endokrynologa Oświęcim lub urologa Jaworzno albo innego specjality?  Dlatego zastanawiasz się nad tym, o czym powinieneś pamiętać wybierając się do specjalisty? Podpowiadamy poniżej.

Skierowanie do specjalisty

Zanim wybierzesz się do lekarza rodzinnego, musisz otrzymać skierowanie do specjalisty od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty. Nie ma rejonizacji, dlatego pacjent może wybrać sam lekarza rodzinnego.

Pierwsza wizyta u endokrynologa Oświęcim

Podczas pierwszej wizyty u endokrynologa Oświęcim, lekarz przeprowadza jednorazową konsultację i podejmuje decyzję czy pacjent ma być objęty opieką stałą. Jeśli będzie konieczna lekarz wyznacza terminy kolejnych wizyt. Lekarz specjalista przekazuje pisemną informację z zaleceniami dotyczącymi procesu leczenia choroby. Jeśli pacjent zostaje skierowany na leczenie do szpitala, wtedy w przypadku jego zakończenia specjalista daje skierowanie do dalszego leczenia specjalistycznego.

Lepiej skorzystać z wizyty u lekarza prywatnie czy przez NFZ

Wybierając się do specjalisty, możesz zdecydować o tym, czy chcesz się leczyć prywatnie czy na NFZ  (Narodowy Fundusz Zdrowia). Jeśli zdecydujesz o tym, że chcesz skorzystać z wizyty u prywatnego lekarza, oszczędzisz czas, dodatkowo w trakcie badania zostanie wykorzystany specjalistyczny sprzęt. Decydując się na lekarza leczącego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, możesz czekać zdecydowanie dłużej na pierwszą i kolejną wizytę.